Vánoční koncerty v Pardubickém kraji  >  Vánoční koncerty ve Svitavách

Beata Hlavenková - Bethlehem | předvánoční koncert- Svitavy

08.12.2022

Alternativní klub Tyjátr, Purkyňova 17, Svitavy

Cena:250 Kč

PRODEJ VSTUPENEK Beata Hlavenková - Bethlehem | předvánoční koncert- Svitavy -Alternativní klub Tyjátr, Purkyňova 17, Svitavy

KOUPIT VSTUPENKY

Popis kulturní akce Beata Hlavenková - Bethlehem | předvánoční koncert- Svitavy

Beata Hlavenková, pianistka, skladatelka, zpěvačka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších současných muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie a aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací. Na kontě má vlastní alba oceněná prestižními hudebními cenami, spolupracuje jak s českými, tak světovými hudebníky, skládá hudbu pro film (Dukla 61, Zátopek) a divadlo (VerTeDance a další), pro děti (Pišlické příběhy, Ó, ó, ó, vajíčko), aranžuje písně, od malých forem v akustické podobě či zvukovém designu, až po symfonický orchestr. Právě za Zátopek hudbu k filmu Zátopek byla nominována na cenu Český lev 2021 v kategorii Nejlepší hudba. Je také hudební producentkou debutového alba Vojtěcha Nýdla Dítě z větru. 

Se vznikem alba Sně roku 2019, jejího prvního zpívaného alba, postavila Kapelu Snů, kam přizvala trumpetistu a bubeníka Oskara Töröka, baskytaristu Miloše Petera Klápštěho a kytaristu Patricka Karpentskiho. 

S Kapelou Snů a řadou hostů jako David Stypka, Oto Klempíř, Thom Artway, Rich Perry, Vojta Nýdl, Tomáš Liška vydala u českého vydavatelství Minority Records v říjnu 2021 své šesté sólové album Žijutě, které získalo dvě nominace na Cenu Anděl 2021.

Foto: Anna Mašátová

 

 

 

 

 
ULOŽIT SI TUTO AKCI

Beata Hlavenková - Bethlehem | předvánoční koncert- Svitavy -Alternativní klub Tyjátr, Purkyňova 17, Svitavy

Zaslat odkaz na kulturní akci Beata Hlavenková - Bethlehem | předvánoční koncert- Svitavy -Alternativní klub Tyjátr, Purkyňova 17, Svitavy na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?