Divadlo v Moravskoslezském kraji  >  Divadlo v Ostravě

Baletní soubor KYIV GRAND BALLET uvádí baletní představení “Romeo a Julie” v Ostravě

22.10.2022

v 19:00

OSTRAVA, Multifunkční aula GONG

Cena:690-1990 kč

PRODEJ VSTUPENEK Baletní soubor KYIV GRAND BALLET uvádí baletní představení “Romeo a Julie” v Ostravě -OSTRAVA, Multifunkční aula GONG

Popis kulturní akce Baletní soubor KYIV GRAND BALLET uvádí baletní představení “Romeo a Julie” v Ostravě

Baletní soubor KYIV GRAND BALLET uvádí baletní představení “Romeo a Julie”

 

V hlavních rolích baletu "Romeo a Julie" se představí národní umělec Ukrajiny Alexandr Stojanov a primabalerína Národního divadla opery a baletu Ukrajiny Jekatěrina Kuchar.

 

Romeo a Julie je jednou z těch her od Shakespeara, které jsou nejbohatší na barvy. Je v ní mnoho různých odstínů – od veselého úsměvu po divoké zoufalství, od něžné lásky po prudkou zlobu. Ale nade vším vítězí láska k životu a víra ve vítězství pravdy a dobra. Tato tragédie je jedním z těch velkých Shakespearových děl, která si vydobyla dlouhou a trvalou přítomnost ve světovém umění.

 

Shakespeare se snažil nejen vést diváka k morálnímu úsudku o svých postavách, ale přiblížit jej také k pochopení lidské přirozenosti. A když je autorův úkol splněn, v díle se objevuje pradávná víra v člověka, která tvoří základ i těch Shakespearových děl, v nichž se lidé neukazují z té nejlepší stránky.

 

Soubor Kyiv Grand Ballet zahájil v roce 2014 své turné po Francii, které bylo nazváno „Hvězdy světového baletu“. Více než 35 galakoncertů za měsíc a půl. Po úspěšném představení ve Francii pokračovalo turné souboru po celém světě.

 

Dekorace a kostýmy vytvořili nejlepší mistři Kyjeva z Ukrajinské národní opery. Ředitelem i sólistou Kyjevského velkého baletu je národní umělec Ukrajiny Alexandr Stojanov. Spolu se svou manželkou, primabalerínou Jekatěrinou Kuchar, nepřestávají dobývat světový trh baletního umění.

 

Vstupenky na webu : www.ticket-online.cz
ULOŽIT SI TUTO AKCI

d290179@gmail.com
https://www.artpartner.cz/romeo-a-julie

Baletní soubor KYIV GRAND BALLET uvádí baletní představení “Romeo a Julie” v Ostravě -OSTRAVA, Multifunkční aula GONG

Zaslat odkaz na kulturní akci Baletní soubor KYIV GRAND BALLET uvádí baletní představení “Romeo a Julie” v Ostravě -OSTRAVA, Multifunkční aula GONG na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?